Pazar Postası 55

6
94
Bu haftanın kitabı Zeynep Çolakoğlu’ndan Büyülü Sözlük. Büyü, okült, mitoloji gibi alanlarda pek çok başlığı bir araya toplayan bu kitapta özellikle bu isimlerin metal müzik grupları ile bağlarına da yer verilmiş. Bu açıdan benzerlerinden ayrılan önemli bir kitap. Tek kusuru, Türkiye’deki pek çok kitapta olduğu gibi iyi bir editörün elinden geçmemiş olması.
Evet para mutluluğu satın alamaz ama 10 euroluk bi etiket makinesi çok mutlu edebiliyor insanı. Her şeyi, hatta herkesi etiketleyesim var.
Farklı insanlardan hediye gelen bu minyatür motorların hepsinin sarı renkte olması bir tesadüf mü acaba? Şunların güzelliğine baksanıza!
Eh haftasonu hava da güzel olunca, minyatürlerine bakmak yerine gerçeğine binelim istedik. Yine de şansımızdan, kuru hava da bile çamura bulaşıp ve dahi bulanıp döndük evlere.
Mürekkep ve kalemle uğraşmadım sanıyorsanız yanılıyorsunuz ama. Güven Sanat’ta J. Herbin Stormy Grey bulunca, bu inanılmaz revnaklı mürekkeple çok keyifli vakitler geçirdim.
Sizin haftanız nasıl geçti?
Sevgiler,
Zeynep Tekteker

6 YORUMLAR

 1. Doğruyu söylemek gerekirse genelde okuduğunuz kitapları tarzımla çok fazla uyuşturamıyorum ama bu büyülü sözlüğü okunacaklar listeme ekledim (aslında okuduğunuz sözlükler ilgimi çekiyor hep).

  Diğer iki motoru bilmem de Vespa'sı olmadan Vespa'cı olarak eksikmiş, tamam olmuş demek istiyorum. 😛

  Bu etiket makinesinin bir otuz yıllık olanı var evde, iki-üç yıl önce bir tane de ben almıştım, eskiden hep kasetleri etiketlerdim, şimdi ise defterler, kitaplar, kutular, her yere yapıştırasım geliyor. Gerçek bir mutluluk makinesi 🙂

  ilker, Stormy Grey hasretiyle yanarken bu postu da görünce dayanamayıp sipariş verenler deneği başkanı.

  • Merhaba SGHYBPDGDSV Derneği Başkanı İlker Bey,

   Etiket makinesi saf mutlulukmuş ben bunu anladım. Akşam eve gidince baharatlarımı etiketlemeyi düşünüyorum mesela 🙂

   Ayrıca bence dolmakalem hobisinin yanına bi vespa yakışır. Hatta normalde olmayan sarı renk şu anda İstinye Ferco'da var. Haberiniz olsun. Zeynep'in arkadaşıyım derseniz indirim de yaparlar belki 🙂

 2. Merhabalar, bloğunuzla bugün tanıştım ve bayıldım. özellikle bu mürekkebe aşık oldum. Bende dolmakalem sahibi olmak istiyorum, fakat çok bilgili olduğumda söylenemez. Benim için en önemli şey mürekkebini kolayca değiştirebilmek, kesintisiz yazmak ve ince uç. Benim için ucuz ama etkili bir kalem ve bu kalemlere uygun mürekkep tavsiyeniz olursa çok sevinirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.