Pazar Postası 56

10
101

 

Merhaba!
Bu haftanın kitabı muhteşem dili ile merhum Bedri Noyan Dedebaba’dan Aşk Risalesi. Kitabın konusu aşkın yolu olarak Bektaşililk. Maalesef Türkiye’deki pek çok kitapta olduğu gibi editoryal problemi var.  Ama bu kitabın içeriğinin kıymetini zerre kadar azaltmadı benim için. Hatta Bedri Noyan beye duyduğum muhabbet daha da arttı diyebilirim.

 

İşte bu yüzden de bazen zarfa değil, mazrufa bakmak gerekiyor. Bu korkunç(!) elyazısının benim ruhumda yarattığı o hafifleme gibi mesela…
Ve aynı hafifliği duyduğum başka bir yer. İstanbul’un kalbinin yeşili Belgrad ormanları. Nefessiz kalmak ancak bu kadar anlamlı olabiliyor.
Ve bu haftamı aydınlatan bir başka güzellik de bu Nakaya Piccolo… Bu haftayı da bu güzelliklerle geçirdim. Bakalım önümüzdeki günler ne getirecek?
Sizin haftanız nasıl geçti?
Bu arada Ankaralı’lar bu cumartesi kimler müsait elleri görelim 🙂
Sevgiler,
Zeynep Kalemsever

10 YORUMLAR

 1. Bu Nakaya el yapımı oluyordu sanırım bir de butik bir marka kişiye özel üretim yapıyor değil mi ? o halde sorabilir miyim size özel mi yapıldı o ? çok merak ettiğim bir konu sipariş verirken tüm detayları söylesem bana özel üretim yapıyorlar mı ? ( makul fiyat olması şartıyla 🙂 ) yoksa laf olsun diyemi söylüyorlar kişiye özel üretim diye. bu konuda bir tecrübeniz var mı ?

  • Nakaya el yapımı evet. Ama dilerseniz önceden yapılmış olanlardan da alabiliyorsunuz. Bu kalem benim arkadaşlarımdan birine ait, onun söylediğine göre epeyce sohbet ettikten, nasıl ve hangi kalemlerle yazmaktan hoşlandığını anlattıktan sonra almış kalemini. Montblanc kalemlerden ucuza geliyor genelde Nakaya'lar.

  • Montblanc almaktansa bu kalemi tercih ederim herhalde. zira Montblanc dolmakalem olmaktan çıktı bir arzu nesnesi bir gösteriş nesnesi haline geldi diye düşünüyorum. Markaya kalitesine bir şey diyemem hiç sahip olmadım çünkü ama ben de böyle bir algı var. Bu arada hangi marka olursa olsun Eminönünde kaleme adınızı yazıyorlar, çiçek böcek çiziyorlar o da kişiye özel üretim sayılır biyerde 🙂
   teşekkürler iyi haftalarınız olsun.

 2. Şu el yazısını görünce öyle bir rahatladım ki… Aklıma (nedense) “you are somebody that I used to know” parçası geldi.:)
  Yazı yazmam genelde acilen not alma şeklinde olduğu için dağınık harflerimi görünce üzülürdüm. Ancak özenirsem eli yüzü düzgün kelimeler çıkıyordu ama şu not kağıdını görünce “aydınlanma” oldu, yalnız değilmişim. Yazı karakterlerimiz ruh halimize ve zaman sıkıntımıza bağlı oluyor.
  Bu arada haftayı, hayvani ıslandığım ama bol bol gökkuşağı gördüğüm motor gezisiyle kapattım.
  OzgurD

  • Ahaha, tanıdık geldi demek elyazısı. Kimbilir belki tanıdığınız birinindir 🙂

   Bu arada, bu haftasonu motor süremeyen tek insan da benim sanırım. Cumartesi hava güneşli olacak, pazar yağacak dediler. Pazar evde kalmalı plan yaptım. Cumartesi yağdı, pazar güneş açtı. Toplasan ulaşım amaçlı 40 km motor kullandım. Bu sebeple lütfen bana güzel motosiklet gezilerinizden bahsetmeyin rica ediciiiim 🙂

 3. Zeynep hanım merhabalar,
  Nakaya Piccolo kalemleri sipariş ettiğimiz vakit gümrükle ilgili tatsız birtakım sorunlar çıkıp çıkmadığına yahut da gümrük esnasında nasıl bir ödeme yapılması gerektiğine dair bilginiz var mı acaba? Bu konuda bizleri aydınlatırsanız, müteşekkir oluruz, saygılarımla…

  • Daha önce yurtdışından kalem getirtmiş biri olarak nasıl yaptığımı yazarsam belki işinize yarayabilir.
   Öncelikle bazı siteler gümrük işlemlerini gerçekleştirebilmek için ödeyeceğiniz vergiyi kalemin ücretine ek olarak alıp gümrük beyanını kendileri yapıyorlar ve kalem doğruca size ulaşıyor.
   Eğer kalemin vergi işlemlerini siz yerine getirecekseniz, kargonuz ülkeye girdikten sonra gönderilen kargo firmasının Türkiye temsilcisi tarafından size ulaşılıp beyanda bulunmanız için bir form ve belirtilen vergi bedelini ödemeniz için bir hesap numarası bildiriliyor. Formu doldurup, ödeme yaptığınıza dair dekontu ya da eft bilgisini Türkiye temsilcisine gönderdikten birkaç gün sonra kalem size ulaşıyor.
   Umarım faydalı olmuştur.

 4. Verdiğiniz bilgiler en azından pahada keseyi bir miktar zorlayacak kalemler için bundan böyle yurtdışına gönül rahatlığıyla sipariş verebilme husunda bir hayli faydalı olacak gibi görünüyor,çok teşekkür ederim.

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.