TWSBI Vac Mini Dolmakalem

13
2635

TWSBI’nin sürekli olarak yeni modeller çıkartması ve bunları güncellemesine kaç puan? Benden 10 puan alıyorlar şahsen. Zira, Vac 700’ü beğenen ama boyutlarıyla bir türlü barışamayan bir insan olarak, bu kadar çok mürekkep hacmine sahip, mini bir kaleme sahip olabilme imkanını kıymetli buluyorum.

Vac Mini, TWSBI’lerin klasik düz kutusunda geliyor. Kutunun içinden yine bilindik sökme takmaya yarayan parçalar ve mini silikon gres çıkıyor. Ben şimdiye kadar hiçbir TWSBI kalemimi sökmedim. İhtiyaç da duymadım açıkçası…

Vac Mini gerçekten minik bir kalem, ancak 2 ml mürekkep kapasitesiyle insana bu küçüklüğünü unutturuyor. Standart bir dönüştürücünün 0.75 ml mürekkep kapasitesi olduğunu düşünürsek, 2 ml insanı uzun zaman götürecek nitelikte bir rakam haline geliyor.

 

TWSBI Vac Mini oldukça güzel bir kalem. Bendeki versiyonu olan smoke versiyonunda kalemin tutma yeri ile piston vidası şeffaf siyah renkte. Clear olarak geçen diğer versiyonunda ise, bu kısımlar da tamamen şeffaf olarak yapılmış. Kalemin kapağı piston vidasına vidalanarak kalemin boyu da uzatılabiliyor.

Benim elimdeki kalemin ucu Fine. Günlük kullanıma oldukça uygun. Mürekkep kapasitesinin yüksek olması, içindeki mürekkebin ne kadar kaldığının görülebilmesi ve böylelikle insanı yarı yolda bırakmaması gibi sebeplerle TWSBI Vac Mini tam bir cebe at, çık kalemi.

Peki yazımı nasıl? Bu fine uç benim uzun zamandır kullandığım en güzel fine uçtu. Özellikle de Pelikan Edelstein Jade ile çok iyi bir ikili oldular. Öyle ki, kalemi KGK beye geri vermekte zorlandım.

Sizin böyle minik devleriniz hangi kalemler?

Sevgiler,

Zeynep Minikalem

13 YORUMLAR

    • Kesinlikle daha doğrusu ben zamanında Lamy alacağıma Eco alırım hem piston dolum mekanizmalı diye alıp hayal kırıklığınla sonuçlanması beni çok üzmüştü en azından ucu güzelde 5 numara uçlu herhangi bir dolma kaleme takıp kullanıyorum ilginç bir şekilde Jinhao 992 ye tam oturuyor 😀 ( FPN de yapan birini görmüştüm bence her dolma kalem severin orayıda takip etmesi gerek)

  1. TWSBI kalemleri çok sevmeme rağmen Türkiye’deki fiyatların tam anlamıyla yurt dışının 2 katı olması beni kendilerini almaktan alıkoyuyor.

  2. Vac 700, 540 ve kesik uç klasik kullanıyorum. Maalesef mini modeline sahip değilim. Bu kalemler çok yazı yazanlar ve bilek ağrısı olanlar için bire bir. Bakmaya ve kullanmaya doyamıyorum. Üstün özellikleri kalemden öte birşey olduklarının kanıtı.

    • Bunu başka bir yerde yazmıştım sanıyorum. TWSBI aslında büyük dolmakalem markaları için parça üreten bir firma. Kendi markaları ile kalem yapmaya karar veriyorlar ve Fountain Pen Networkte büyük bir anket açıyorlar. Dolmakalem kullanıcıları ne bekliyor kalemden. İnsanlar piston istiyor, uçlar değişsin istiyor derken, ortaya TWSBI 530 çıkıyor. Aslında bu kadar popüler olmalarının önemli kısmını, tüketicinin ihtiyaçlarını görüp, onlara hitap etmelerine borçlular.

      • Umarım başarılarını sürdürürler ve yeniliklerle gelmeye devam ederler. Fiyatlarına karşılık oldukça başarılı kalemler olduklarını düşünüyorum. satın aldığımada hiç pişman olmadım. Hatta en iyi kalemlerinden olduğunu düşünüyorum. Zengin olursam eğer sizin bir videonuzda kullandığınızı gördüğüm mıknatıslı kalemlerden almayı düşünüyorum. Teşekkürler ilginize, iyi çalışmalar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.