Y Studio The Weight of the Words Dolmakalem

6
491

Merhabalar, bugünkü konuğumuz Y Studio markasının Kelimelerin Ağırlığı adını verdiği ağır kalemi.

Kalemimiz kapak fotoğrafında da gördüğünüz gibi harika bir kutu içerisinde geliyor. Bu kutuda kalemin tepesine takmak için deri ip, kalemi koymak için silindir bir kutu, kullanma klavuzu ve ucu düzeltmek için bir zımpara kağıdı mevcut.

Y Studio pirinçten mamül oldukça şık bir dolmakalem. Gövdesinin üzerinde siyah bir kaplama mevcut ancak kenarlarda pirincin kendi rengi görünüyor Üzerine de ystudio logosu basılmış.

ystudio dolmakalemin kapağı geçmeli. Güzel bir tık sesi ile yerine oturuyor ve kapak ile gövde arasında herhangi bir set mevcut değil. Bu yüzden oldukça şık duruyor. Bu Ancak dolmakalemlerini gömlek/ceket cebinde taşıyanlara üzücü bir haberimiz var. Maalesef bu kalemin klipsi yok. Ancak taşımak için daha ilginç bir yol deneyebilir ve silindir kutusunun içinden kapağı geçirip deri ile kapağın üstünden bağladığınızda kendi kutusu ile birlikte taşınabilen bir dolmakalem sahibi olabilirsiniz.

YStudio dolmakalemin ucu 5 numara Schmidt marka çelik uç. Bu durumun en önemli avantajı kolay ulaşılabilir ve gerektiğinde değiştirilebilir olması sanırım. Benim kullandığım kalemin ucu güzel yazıyordu. Bu yüzden kutudan çıkan zımparayı kullanma ihtiyacı hissetmedim açıkçası.

Genel olarak bakarsak, ystudio biraz ağır olmakla birlikte epey dayanıklı ve metal kalemlerden hoşlananları mutlu edebilecek bir kalem. Tutma yeri metal olan kalemleri kullanabiliyorsanız ne ala. Bunun dışında silindir taşıma kutusu ve deri ipleriyle birlikte tasarım ve ambalaj açısından da göz dolduruyor. Yani sıkıcı metal kalemlerin devri bitti yaşasın güzel tasarımlı metal kalemler.

Sevgiler

Zeynep Metalkalem

6 YORUMLAR

  1. Zeynep Hanım merhaba, büyük ihtimal size daha önce soran 124151 kişi gibi size kalem danışmak istedim. 3 yıl önce murat ustadan aldığım fine uçlu bir Parker 25im var hala da onu kullanıyorum günlük olarak, çok da memnunum aslında ama artık bir ekleme yapma zamanı geldi. Parker 25in kapaksız kullanınca ağırlığının önde olması, boyutu ve kısmen kuru çok rahat bir kullanım sağlıyor kalemi derste not alırken bile kullandığım için. Bundan yola çıkarsak arasında kaldığım TWSBI Diamond 580, TWSBI Vac Mini, Lamy 2000den birini seçmeme yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim, keyifli günler…

    • Selamlar, çok spesifik ve ince gövdeli bir kalem kullanıyorsunuz. Bu saydığınız İki TWSBI’nin de tutma yeri Parker 25’e göre biraz kalındır. Özellikle lamy 2000’in tutma yerinde kullanılan malzeme bazı insanları rahatsız eder. Bu yüzden denemeden almayın derim. Eğer deneyip de sevdiyseniz bu üç kalem de çok rahat işinizi görür. Ancak malzeme kalitesi olarak Lamy 2000 çok daha öndedir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgiler

        • Ben Platinum 3776 serisini çok beğeniyorum. Hem sağlam, hem kolay kullanılan, hem de uçları güzel olan kalemler. Bunun dışında Cleo Skribent’lerin klasik pistonlu modellerine bakabilirsiniz. Parker Sonnet olabilir eğer metal kalem istiyorsanız. Şimdilik aklıma gelenler bunlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.